Preskočiť na obsah

Deň Zeme – takto to dopadlo

Zverejnené 26.4.2022.

Pri príležitosti Dňa Zeme, ktorý pripadal na piatok 22.4.2022, sme sa aj my, občania obce Benkovce zapojili do skrášlenia našej zeme ako aj snahou pomôcť odstrániť z nej to, čo tam nepatrí.

Rozhodli sme sa vyčistiť od odpadkov časti našej obce, ktoré sú najviac postihnuté zakladaním čiernych skládok odpadu a ktoré sú najviac znečisťované – potok na Ondavskej ulici a okolie rieky Ondava a parkovisko a kraj lesa nad parkoviskom v lese Inovec, ktoré patrí do nášho katastrálneho územia. Do čistenia sa zapojili zamestnanci obce, dobrovoľníci a deti z Benkoviec, za čo patrí všetkým veľká vďaka.

Na parkovisku pod lesom sme po dokončení čistenia umiestnili 16 čiernych vriec s odpadom. Na Ondavskej ulice a od Ondavy sa zhromaždil odpad o objeme 14 vriec plus veľkoobjemový odpad. Prevažnú časť odpadov tvoril plastový odpad, no nezaostávalo ani sklo, ale našlo sa z každého rožku trošku – od kartónu až po linoleá.

Malou troškou sme sa snažili prispieť aj novými prírastkami  – zasadením nových stromčekov pred športový areál v obci, kde sa vysadilo spolu dvadsať ihličnanov.

Po dobre vykonanej práci a s nádejou v srdci, že odpadu bude čoraz menej sa účastníci presunuli k altánku, ktorý pri rieke Ondava vybudovali členovia DHZO Benkovce, kde bolo prichystané malé občerstvenie.